BBB بر خدمات رسانی به خانواده هایی با نیاز مالی متمرکز بود که نوزادان آنها در معرض خطر SIDS و مرگ های مرتبط با خواب بودند.

معیارها شامل: عدم وجود تخت نوزاد کنار مادر در خانه وضعیت کم درآمد، و (3) حداقل یک عامل خطر برای SIDS و مرگ ناشی از خواب (آفریقایی آمریکایی، آمریکایی هندی یا بومی آلاسکا، سیگار کشیدن مادر، زایمان زودرس یا کم وزن، یا خواهر و برادر یک نوزاد  خانواده ها در دوره های قبل از تولد، پری ناتال یا پس از زایمان توسط منابع مختلف از جمله، اما نه محدود به، برنامه های WIC، متخصصین زنان و زایمان، پزشکان اطفال، پزشکان خانواده، کلینیک های مراقبت های بهداشتی، و مددکاران اجتماعی شناسایی شدند.

پس از شناسایی، خانواده ها برای تعیین صلاحیت به آژانس توزیع گهواره معرفی شدند.

در حالی که همه خانواده‌هایی که معیارهای فوق را داشتند واجد شرایط دریافت گهواره بودند، فقط خانواده‌هایی که حداقل یکی از والدین آنها بالای 18 سال سن داشتند یا یک خردسال رها شده بودند واجد شرایط این مطالعه بودند.

کارکنان آموزش دیده در سایت های توزیع خانواده های واجد شرایط را شناسایی کردند و از آنها خواستند در این مطالعه شرکت کنند از هر خانواده خواسته شد تا رضایت نامه کتبی را برای مشارکت امضا کنند.

هر خانواده واجد شرایط یک تخت نوزادی ، یک کیت خواب ایمن (ملحفه تخت، پتوی پوشیدنی و پستانک) و مواد آموزشی در مورد کاهش خطر SIDS و مرگ نوزاد ناشی از خواب و تشویق به شیردهی دریافت کرد. مواد آموزشی از نظر شایستگی فرهنگی مورد ارزیابی قرار گرفت و برای خانواده های کم سواد مناسب بود. مواد به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس بود.

قبل از تهیه تخت خواب نوزاد، کیت خواب ایمن و مواد آموزشی، یک پیش نظرسنجی برای یکی از والدین در هر خانواده توسط یکی از کارکنان محل توزیع گهواره انجام شد.

دو نظرسنجی ایجاد شد، یکی برای خانواده‌هایی که قبل از تولد نوزاد گهواره دریافت می‌کردند (“پیش از تولد”) و دیگری برای خانواده‌هایی که پس از تولد نوزاد گهواره دریافت می‌کردند.

تمام سؤالات نظرسنجی قبلاً تأیید شده بودند و در مورد اطلاعات دموگرافیک، دانش شیوه‌های خواب ایمن نوزاد، و شیوه‌های مورد نظر یا واقعی در رابطه با مراقبت از نوزاد سؤال شده بودند.

خانواده ها همچنین قبل از ترک آژانس توزیع کالای خواب نوزاد، آموزش هایی در مورد چیدمان صحیح تخت خواب دریافت کردند خانواده هایی که مایل به شرکت در این مطالعه نبودند همچنان واجد شرایط دریافت تختخواب بودند.

خانواده ها نیز 1 تا 3 ماه پس از دریافت گهواره در یک نظرسنجی بعدی شرکت کردند.

این نظرسنجی توسط یکی از کارکنان پروژه یا یک پرستار مراجعه کننده انجام شد. اگر یک پرستار ویزیت به دلیل مراقبت های بالینی یا دلایل مدیریت موردی قصد ملاقات با خانواده را داشت، پرستار در آن بازدید نظرسنجی را انجام داد.

اگر هیچ ملاقاتی از پرستار برنامه ریزی نشده بود، یکی از کارکنان پروژه نظرسنجی را از طریق تلفن انجام می داد. این نظرسنجی در مورد دانش و رفتار در رابطه با شیوه‌های خواب ایمن نوزاد و رضایت خانواده از فرآیند توزیع تخت نوزاد تحقیق کرد.

در پیمایش ها فقط داده های شناسایی نشده جمع آوری و در اختیار تیم تحقیق قرار گرفت. اطلاعات تماس گیرندگان گهواره در یک پایگاه داده جداگانه نگهداری می شد تا در صورت رضایت برای این منظور، توسط سایت های توزیع تخت تنها برای اهداف پیگیری استفاده شود.

  • منابع:
    1. Evaluation of Bedtime Basics for Babies: A National Crib
  • تبلیغات: 
  1. مرکز خرید پارچه لگ چرم نازک
  2. بهترین تولیدکننده تاپ ورزشی نخی زنانه
  3. بازار خرید و فروش ابزار دست دوم طلا سازی
  4. تقویت موی سر با استفاده از زرشک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *