فتابگردان (Helianthus annuus) سرده ای از گیاهان از خانواده Asteraceae (Compositae) است. گیاهی است یکساله و دارای ساقه ای ضخیم و سفت که ارتفاع آن تا 3 متر می رسد.

مشخصه برای تخمه آفتاب گردان شمشیری  سر گل از 1000 تا 2000 گلچه دیسکی تشکیل شده است و تا قطر 60 سانتی متر (به طور متوسط 30 سانتی متر) پخش می شود. قسمت بیرونی سر با گلبرگ های بزرگ و زرد رنگ احاطه شده است.

دانه ها که توسط یک پریکارپ با پوسته سخت احاطه شده اند، بین سپتامبر و اکتبر می رسند. یکی از ویژگی های گل آفتابگردان توانایی آنها در چرخاندن سرها در جهت خورشید است.

(هلیوتوپیسم). آفتابگردان بومی آمریکای مرکزی است اما در هر منطقه آب و هوای معتدل به راحتی رشد می کند. آنها برای دانه های آفتابگردان، روغن آفتابگردان و برگ ها و پوسته آنها برداشت می شوند.

که می توان از آنها برای تولید کود استفاده کرد. 1،2 دانه های آفتابگردان منبع غذایی برای پرندگان اهلی به ویژه طوطی ها نیز هستند و می توان آنها را به علوفه گاو اضافه کرد.
افراد ممکن است پس از خوردن نان سبوس‌دار دچار واکنش‌های آلرژیک شوند، زیرا آلرژن‌های تخمه آفتابگردان بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند و حتی در دمای بالای 200 درجه سانتی‌گراد، حتی پس از 1 ساعت پخت، تجزیه نمی‌شوند.

علاوه بر این، حتی اگر روغن تخمه آفتابگردان برای بیماران مبتلا به آلرژی غذایی بی‌خطر تلقی می‌شود، زیرا حاوی پروتئین نیست، استثناهای متعددی در این مورد تأیید شده است.
در سال 1986 هالسی و همکاران. دو بیمار آلرژیک به تخمه آفتابگردان را مورد مطالعه قرار دادند که آلرژی آنها به طور عینی با تست پوستی پریک و تست RAST تایید شد. محققان همچنین نمونه‌هایی از روغن آفتابگردان پرس سرد را آزمایش کردند.

و ردپایی از پروتئین را یافتند، اما در طی یک برچسب باز تحریک روغن آفتابگردان، بیماران هیچ علامت بالینی را گزارش نکردند.
آلرژن های آفتابگردان تاکنون نسبتاً ضعیف توصیف شده اند. تا کنون موارد زیر شرح داده شده است:
Hel a 1 – یک آلرژن اصلی، 34 کیلو دالتون که متعلق به آلرژن های استنشاقی است، واکنش متقاطع با سایر اعضای Asteraceae دارد. 5،6 این توالی در دسترس نیست.

اما می توانیم حدس بزنیم که Hel a 1 یک مولکول همولوگ از defensin- است. مانند خانواده پروتئین گروبر و همکاران رفتارهای واکنش متقابل Art v 1 را بررسی کرد و ساختارهای واکنش متقابل را در گرده آفتابگردان شناسایی کرد.
Hel a 2 – profile, 4.7 kDa که متعلق به آلرژن های استنشاقی است.
Hel a 3 – یک پروتئین انتقال چربی (به نام پروتئین انتقال چربی غیر اختصاصی نوع 1 [nsLTP1])، غیر اختصاصی، 9 کیلو دالتون، یک آلرژن غذایی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *