از دفتر مرکزی MFI MFI تا سال 2013/2014 در تمام کبل ها (پایین ترین واحد اداری) که در آنها کلینیک های کمک رسانی فعال بودند، چکمه ساق کوتاه زنانه را برای کودکان کوچکتر خانواده های آسیب دیده توزیع کرد.

کارکنان کلینیک کمکی با استفاده از آخرین لیست توزیع کفش که شامل اطلاعاتی در مورد سن و جنس کودکان، تعداد خواهر و برادرهای خانواده که کفش دریافت کرده‌اند، و کبل محل سکونت، خانواده‌های آسیب‌دیده (خانوار) ​​واجد شرایط مطالعه را شناسایی کردند.

فهرست خانوارها در فهرست توزیع کفش به عنوان یک چارچوب نمونه‌گیری عمل کرد.

تعداد کل بیماران پودوکونیوز ثبت شده توسط MFI در منطقه در زمان مطالعه بیشتر از این است، زیرا کفش‌ها فقط برای خانواده‌هایی با کودکان در سن مدرسه توزیع می‌شد.

چارچوب نمونه گیری از مجموع 261 خانوار در ولسوالی داموت پولسا، 405 خانوار در ولسوالی اوفا و 297 خانوار در ولسوالی بولو سوره تشکیل شده است.

شما می توانید به راحتی انواع مدل از چکمه پلاستیکی خزدار بسیار با کیفیت و مناسب خود را با قیمتی بسیار خوب و مناسب تهیه و خریداری کنید.

با توجه به تنوع در تعداد خانوارها به تفکیک منطقه، از روش نمونه گیری احتمالی متناسب با اندازه برای انتخاب 90 خانوار از ناحیه داموت پولاسا، 139 خانوار از ناحیه اوفا و 101 خانوار از منطقه بولوسو سوره استفاده شد.

ما بیست درصد از خانوارهای نمونه را در چارچوب نمونه‌گیری هر منطقه در فهرست ذخیره نگه داشتیم تا در صورت غیبت پاسخ‌دهنده واجد شرایط، گردآورندگان داده بتوانند به راحتی جایگزین شوند.

فهرستی از خانوارهای نمونه کد شده با اعداد تصادفی به هر گردآورنده داده داده شد.

در هر خانوار نمونه گیری، یک سرپرست خانوار و یک فرزند انتخاب شدند.

در خانوارهایی که بیش از یک فرزند در محدوده سنی داشتند، گردآورندگان داده از روش قرعه کشی برای انتخاب یک فرزند برای تکمیل نظرسنجی استفاده کردند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای کودکان الف) 9 تا 15 سالگی و ب) عاری از پودوکونیوز بود. سرپرستان خانوار داده های اجتماعی-اقتصادی را برای خانواده خود ارائه کردند.

شاخص های ترکیبی برای اندازه گیری استفاده از کفش، مالکیت چکمه های پلاستیکی و متغیرهای وضعیت اجتماعی-اقتصادی خانواده استفاده شد.

شاخص ها معیارهای ترکیبی هستند که چندین شاخص را برای نمایش بعد کلی یک مفهوم معین خلاصه و رتبه بندی می کنند.

شاخص های مورد استفاده برای تشکیل یک شاخص ممکن است لزوماً به یکدیگر مرتبط نباشند و همبستگی متقابل اقلام در شاخص پیش نیاز ترکیب آنها نیست [26].

یک پانل چند رشته ای متشکل از کارشناسان با تجربه چندین ساله تحقیق در مورد پودوکونیوز و سایر NTD ها محتوا، ارتباط و وضوح موارد در شاخص ها در خصوص انواع چکمه پلاستیکی شیک را تأیید کردند.

 • منابع:
  1. The extent of protective footwear use among school-age rural children at high risk for podoconiosis and socio-economic correlates
 • تبلیغات: 
  1. قیمت انواع پارچه لگ چرم صادراتی
  2. شرکت فروش مانتو شلوار ورزشی
  3. پردازش رنگ در مغز انسان
  4. تخفیف 90 درصد زرشک در مشهد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *