نکته دیگری که در هنگام خرید سرویس خواب های  باید در نظر بگیرید وزن است. حتی در یک نوع فیبر، می‌تواند تغییرات زیادی در ضخامت، گرما و سنگینی داشته باشد.

در اینجا واقعاً خرید سرویس خواب مدرن از تولید به مصرف ترجیحات شخصی بستگی دارد. اگر تمایل به دویدن گرم دارید، در آب و هوای گرم زندگی می کنید، یا لحاف ضخیم تر و تشک فوم دارید، ممکن است بخواهید ملحفه سبک تری انتخاب کنید.

برعکس، اگر تمایل به سرد دویدن دارید، در آب و هوای معتدل‌تر زندگی می‌کنید، یا لحاف سبک‌تر یا تشک داخلی دارید، وزن سنگین‌تر ممکن است برای شما مناسب باشد.

تعداد موضوع
این قانون به طور کلی فقط در مورد پنبه صدق می کند. تعداد  بیشتر به معنای نخ ظریف تر و ظریف تر است. تعداد چوب کمتر به معنای الیاف ضخیم تر و کمتر تصفیه شده است.

با این حال، تعداد چوب های بسیار زیاد می تواند به معنای ورقه هایی باشد که دوام کمتری دارند و بیشتر مستعد پاره شدن یا نازک شدن هستند. تعداد لوازم بر حس سطحی ورق‌ها نیز تأثیر می‌گذارد – تعداد نخ‌های بیشتر به این معنی است که ورق‌ها ابریشمی‌تر و نرم‌تر می‌شوند، در حالی که تعداد پایین‌تر حس واضح‌تری را ایجاد می‌کند.

توجه به این نکته مهم است که حتی از نظر پنبه، تعداد نخ ها همه چیز نیست. یک الیاف منگنه بلندتر و تعداد نخ کمتر می‌تواند ظاهری لوکس‌تر و بادوام‌تر از یک الیاف اصلی کوتاه‌تر با تعداد نخ بیشتر داشته باشد.

راه‌هایی برای تولیدکننده وجود دارد که تعداد نخ‌ها (و در نتیجه ارزش درک شده) ملحفه را افزایش دهد، بدون اینکه واقعاً کیفیت آن افزایش یابد.

بافت
بافت پرکال
بسته بندی چتر نجات پرکاله در مقابل ساتین
بسته بندی ساتن و پرکال پاراشوت در کنار هم.
بافت پرکال به رایج ترین بافت ملحفه اطلاق می شود. این یک الگوی متقاطع است که هر طرف دارای مقدار مساوی سطح نخ است. پرکال بادوام، سبک و قابل تنفس است اما می تواند کمی خشن احساس شود. این بافت معمولا منجر به روکش مات تری می شود.

بافت تویل
تخت بافته شده به سبک جناغی دارای ظاهر خطوط مورب در سراسر سطح هستند، مانند آنچه در جین دیده می شود. ملحفه های تخت جناغی معمولاً محکم و بادوام هستند و به خوبی پوشیده می شوند.

 

  • منابع:
    1. Bed Sheets Ultimate Guide — What Are the Best Types, Materials, and Weaves

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *