شاید جالب باشد بدانید که از محل قالی بافی می توانید اطلاعات زیادی کسب کنید. اگر کمی در زمینه لیسانس دستباف کار کرده باشید حتما چنین مواردی را شنیده اید که مثلا فرش دستباف سلطان آباد (اراک) تبریز ارزان است. گران تر است.

در واقع هم ناخودآگاه و هم آگاهانه باید بپذیریم که محل بافت یک فرش ماشینی پتینه بر کیفیت و کیفیت محصول بافته شده تأثیر می گذارد. البته این قطعی نیست، اما قاعده کلی این است.

مواردی مانند روش ها و سبک های بافت، طرح های مورد استفاده، نقشه ها و نقشه های محلی اصیل استفاده شده، تنوع طرح ها و نقش های رنگی و همچنین نحوه تهیه و تهیه مواد اولیه رنگ آمیزی و طراحی تولید در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است. و بر قیمت فرش و موکت شما تاثیر می گذارد.

بعد از دو مرحله قبل به سراغ قسمت اصلی کارشناسی فرش دستباف می رویم که آن هم بافته می شود. از آنجایی که این موضوع کمی کلی است و قسمت های مختلفی دارد، سعی کردیم در 5 قسمت و نکات جداگانه به بررسی آن بپردازیم. انجام دادن.

به اقلام اساسی مورد استفاده در قالی بافی توجه کنید، پارچه های مختلف مانند ابریشم و پشم را می توان در بافت، بافندگی و خامه استفاده کرد که می تواند در محاسبه قیمت گذاری شما موثر باشد.

طراحی فرش دستباف بسیار حساس است و انتخاب اشتباه آن می تواند به طور کلی نتیجه کار را تحت الشعاع قرار دهد، برای یک طراحی خوب و ایده آل باید به چند نکته توجه کرد: طراحی نقشه 2. رنگ آمیزی نقشه 3. اندازه نقشه 4. تعداد نقشه 5. قابلیت پذیرش نقشه

صافی و یکنواختی بافت فرش نیز از مواردی است که بسیار مهم و حائز اهمیت است. در غیر این صورت فرش شما معیوب شده و خریدار در محاسبه قیمت آن اعتراض خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *