کارتن

انواع جعبه های مقوایی به طور کلی به دو دسته بندی کلی تقسیم می شوند:

جعبه های مقوایی راه راه:

این راهنما اطلاعاتی در مورد این انواع اصلی کارتن مقوایی  ارائه می دهد و چند نمونه از هر نوع را ارائه می دهد علاوه بر این، مروری بر تکنیک های ساخت مقوا ارائه شده است.

اگرچه ما وارد طراحی جعبه نمی شویم، مهم است که توجه داشته باشیم که ظرف معمولی شکاف دار (RSC) رایج ترین شکل برای جعبه های مقوایی راه راه است.

یک ظرف معمولی شیاردار دارای فلپ‌های بیرونی در بالا و پایین است که نصف عرض جعبه است تا در هنگام بسته شدن جعبه بدون همپوشانی در وسط قرار بگیرند. از طرف دیگر، ظروف نیمه شیاردار، فقط دارای فلپ هایی در قسمت پایین هستند تا در قسمت بالایی باز شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر جعبه ها، با راهنمای خرید توماس ما در مورد انواع جعبه های مقوایی مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر اشکال بسته بندی، راهنمای خرید توماس ما در مورد انواع بسته بندی را ببینید.

جعبه های مقوایی:
مقوا معمولاً 0.010 اینچ ضخامت یا کمتر دارد و اساساً شکل ضخیم‌تری از کاغذ استاندارد است. فرآیند تولید با خمیرسازی آغاز می‌شود، جداسازی چوب (چوب سخت و چوب صنوبر) به الیاف مجزا که با روش‌های مکانیکی یا عملیات شیمیایی انجام می‌شود.

کارتن

خمیرسازی مکانیکی معمولاً شامل خرد کردن چوب با استفاده از کاربید سیلیکون یا اکسید آلومینیوم برای شکستن چوب و جدا کردن الیاف است. خمیرسازی شیمیایی یک جزء شیمیایی را در حرارت زیاد به چوب وارد می‌کند که الیافی که سلولز را به هم متصل می‌کنند می‌شکند. تقریباً سیزده نوع مختلف خمیرسازی مکانیکی و شیمیایی در ایالات متحده استفاده می شود.

برای ساخت مقوا، فرآیندهای کرافت سفید شده یا سفید نشده و فرآیندهای نیمه شیمیایی دو نوع خمیر کاغذ هستند. فرآیندهای کرافت با استفاده از مخلوطی از هیدروکسید سدیم و سولفات سدیم برای جدا کردن الیافی که سلولز را به هم پیوند می‌دهند، خمیر را به دست می‌آورند. اگر فرآیند سفید شود، مواد شیمیایی اضافی مانند سورفکتانت ها و کف زداها برای بهبود کارایی و کیفیت فرآیند اضافه می شود. سایر مواد شیمیایی مورد استفاده در هنگام سفید کردن می توانند به معنای واقعی کلمه رنگدانه تیره پالپ را سفید کنند و آن را برای کاربردهای خاص مطلوب تر کنند.

فرآیندهای نیمه شیمیایی چوب را با مواد شیمیایی مانند کربنات سدیم یا سولفات سدیم پیش تصفیه می کنند، سپس چوب را با استفاده از یک فرآیند مکانیکی تصفیه می کنند. این فرآیند نسبت به پردازش شیمیایی معمولی شدت کمتری دارد زیرا فیبر متصل به سلولز را به طور کامل تجزیه نمی کند. همچنین در دماهای پایین تر و در شرایط سخت تر انجام می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *