کارخانه گوشی پزشکی دیجیتال پیشرفته مطابق با تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از بهترین مواد اولیه سعی می کند، کالای مثال زدنی و درجه یکی را تولید، پخش و عرضه کند. گوشی پزشکی که به آن استتوسکوپ می گویند، دستگاهی می باشد که به وسیله آن صدای ریه، صدای قلب، صدای روده ها و جریان خونی وریدی و شریانی شنیده می شود تا پزشکان بتوانند به تشخیص بیماری بپردازند.

کارخانه گوشی پزشکی دیجیتال پیشرفته + تولید پخش عرضه

قیمت خرید گوشی پزشکی دیجیتال

قیمت خرید گوشی پزشکی دیجیتال قیمت خرید گوشی پزشکی دیجیتال، بر اساس فاکتور های مختلفی تعیین می شود، که از این عوامل می توان به مواد به رفته ( جنس )، تکنولوژی به کار رفته در تولید آن، ضخامت لوله و طول آن، نوع برند و شرایط بازار اشاره کرد. علاوه بر قیمت، در هنگام خرید گوشی پزشکی باید به یک سری نکات طلایی توجه شود، که از این نکات می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • شرایط محیط بیرونی گوشی پزشکی: قبل از انتخاب و خرید گوشی پزشکی باید یک سری سوالات را از خود بپرسید. به عنوان نمونه، در فضایی که مشغول به کار هستید، شلوغ می باشد یا ساکت است، مراجعین شما کودکان می باشند یا نه به تمام گروه های سنی خدمت ارائه می دهید، آیا دانشجو هستید یا متخصص، اگر در محیطی که خدمت می کنید ساکت است و صدای مزاحمی وجود ندارد باید گوشی پزشکی مکانیکی را خریداری کنید ولی اگر در محیطی که سر و صدا وجود دارد مشغول فعالیت هستید، باید گوشی پزشکی دیجیتالی را خریداری کنید، چون این مدل می تواند تا چندین برابر صدا را تقویت کند. مسئله مهم بعدی، مخاطبی است که معاینه می شود. اگر مخاطبان شما کودکان باشند باید گوشی هایی را خریداری کنید که صداهای زیر و کم فرکانس را بهتر تشخیص دهند.‌ گوشی پزشکی مناسب دانشجو باید به خوبی دریافت و انتقال صداها را انجام دهد.
  • نوع تخصص پزشک: هم یکی دیگر از عواملی می باشد که روی انتخاب و خرید گوشی پزشکی موثر است. به طور مثال یک متخصص قلب باید گوشی پزشکی خاص ( کاردیولوژی ) را انتخاب کند تا فیلترهای صدای آن با فرکانس قلب متناسب باشد.

گوشی پزشکی ترب

گوشی پزشکی ترب گوشی پزشکی در انواع مختلفی عرضه می شود، که ما برای آشنایی شما عزیزان مدل های مختلف گوشی های پزشکی را برای شما نام برده ایم:

  • گوشی پزشکی آکوستیک: دارای دو مدل تک سر و دو سر می باشد. مدل تک سر این نوع گوشی از شناخته ترین نمونه های گوشی های معاینه پزشکی در بین مردم می باشد که به آن گوشی طبی آکوستیکی می گویند که از یک سر که شامل بخش دیافراگم است و یک دیسک تخت که جنس پلاستیکی و فلزی دارد، تشکیل شده است‌. گوشی پزشکی آکوستیک می تواند طیف وسیعی از فرکانس های صدا را دریافت کند و برای معاینه و شنیدن صدای قلب، معده، ریه و سایر اعضای بدن استفاده می شود. حتی با برخی از مدل های این نوع گوشی می توان فشار هم اندازه گیری کرد‌. گوشی پزشکی آکوستیکی دو سر، علاوه بر این که دارای بخش دیافراگم است و می تواند صدا را با فرکانس های به نسبت بالا دریافت کند، دارای سر دیگری در بخش پشتی آن است و صداهای بم تری که با آن بل ( یا زنگ ) هم می گویند را دریافت می کند.
  • گوشی پزشکی دیجیتال ( الکترونیک ): علی رغم رایج بودن و سادگی گوشی پزشکی آکوستیک، تقویت صدای آن قوی نیست و ترجیحا سکوت باید در فضا حاکم باشد تا صدا شنیده شود. از این رو گوشی های پزشکی دیجیتال تولید شده اند تا صدا تقویت شود. این گوشی ها صداهای دریافتی توسط دیافراگم را تا چندین برابر تقویت می کنند و این به دلیل سنسورهای تقویت کننده ( پیزوالکتریک ها ) آن می باشد و صدای بلندتری را در اختیار پزشک قرار می دهند.‌ این تقویت صدا باعث شده تا از روی لباس، فرد توسط پزشک معاینه شود و به بیمار حس بهتری منتقل شود‌. قیمت این گوشی ها 3 تا 7 برابر بیشتر از گوشی های طبی آکوستیکی می باشد و پیشرفت تکنولوژی در این گوشی ها باعث شده تا امکانات دیگری هم به این نوع گوشی ها اضافه شود‌ تا کاربرد آن ها افزایش پیدا کند، یکی از این امکانات این است که باعث شده امکان ذخیره سازی صدا ها فراهم شود‌. گوشی های پزشکی دیجیتال دارای امکاناتی مانند تنظیم حالت انتخابی برای انواع معاینه، امکان فیلتر کردن صداهای مزاحم، امکان شنیدن صدا بدون تیوب، امکان تنظیم سطح بلندی صدا و…. هستند. استفاده از این نوع گوشی ها به دلیل شفافیت بیشتر صدا، وضوح و امکانات به طور قابل توجه ای افزایش یافته است و امروزه در سطح جهان به خصوص کشور آمریکا که مبدا تولید اولین گوشی های پزشکی می باشد، استفاده از این مدل گوشی پزشکی افزایش یافته است.
  • گوشی پزشکی جنین نوزاد ( جنین ): این نوع گوشی پزشکی به دلیل تفاوتی که در صدای دریافتی دارد طراحی و تولید شده است‌ و صدا های ریز، ضعیف و کم ارتعاش را دریافت می کند و چون دارای شکل شیپوری مانند می باشد برای تقویت سطح صدا و انتقال صدای قلب جنین به گوش شنونده استفاده می شود‌ و به دلیل نوع کاربری آن، تعداد و میزان استفاده از گوشی پزشکی نوزاد نسبتا کمتر می باشد.

خرید گوشی پزشکی دیجی کالا

خرید گوشی پزشکی دیجی کالا خرید گوشی پزشکی از دیجی کالا رونق خوبی گرفته است، چون انواع مدل های محصول با برند های مختلف عرضه می شود و تمام مشتریان می توانند مطابق با بودجه و نیاز خود بهترین مدل گوشی را انتخاب کنند.‌ برای انتخاب بهترین گوشی پزشکی باید با خصوصیات فیزیکی آن آشنا شوید، که از ویژگی های گوشی پزشکی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • هدست: درون گوش قرار می گیرد و صدا از درون این بخش گوشی پزشکی شنیده می شود‌. برای هدست گوشی دو فاکتور مهم وجود دارد. یک هدست مناسب باید در گوش خوب ایستاده شود و درون گوش محکم بایستد و صدا های بیرون را حذف کند. دومین فاکتور برای هدست جنس آن می باشد که باید جنس لطیفی داشته باشد تا آسیبی به گوش وارد نشود. علاوه بر این، جنس آن باید به صورتی باشد که باکتری های کمی را به خود جذب کند.
  • سرگوشی: درون این بخش فلزی گوشی خالی و پوک می باشد که صدا را جا به جا می کند که سبک و مستحکم است و جنس آن استیل و آلومینیوم می باشد.
  • وزن: گوشی پزشکی روی نقطه ی مهمی مثل گردن قرار می گیرد و به دلیل این که به طور مداوم استفاده می شود باید سبک باشد ولی کم وزن بودن آن از استحکام گوشی چیزی نباید کم کند تا به دلیل کاربرد زیادی که دارد، در هنگام افتادن دچار آسیب نشود‌.
  • تیوب ها: یکی از بخش های مهم گوشی پزشکی می باشند که باید کیفیت لازم را برای رساندن صدا داشته باشند و از انعطاف پذیری لازمی برخوردار باشند. اندازه طول این تیوب ها بسیار مهم است و بلندی و کوتاهی بیش از حد آن ها می تواند باعث کاهش کارایی آن ها شود‌. به طور مثال اگر تیوب طول کمی داشته باشد، موجب می گردد پزشک معاینه مریض را سخت تر بتواند انجام دهد و در بدن مداوم جا به جایی ایجاد کند. علاوه بر این، اگر طول تیوب بیش از حد باشد در جا به جایی گوشی پزشکی و کیفیت صدا مشکلاتی را ایجاد می کند‌. برای جلوگیری از احتمال انتقال ویروس و میکروب توصیه می شود، تیوب های گوشی پزشکی حتما تمیز نگاه داشته شوند، هر چند که کثیفی های تیوب ها مشکلی اجتناب ناپذیر می باشند‌. تیوب ها باید ضخامت کافی داشته باشند تا چربی کمتر جذب آن ها شود.
  • دیافراگم: مهم ترین بخش گوشی پزشکی، گرفتن صدا با کیفیت مناسب می باشد‌. یک دیافراگم خوب می تواند بر روی بخش مورد معاینه فشار را تغییر دهد و فرکانس دریافتی را از بالا به پایین و پایین به بالا تغییر دهد‌.

گوشی پزشکی ویکی پدیا

گوشی پزشکی ویکی پدیا گوشی پزشکی یکی از تجهیزات پزشکی می باشد که در انواع مختلفی مانند گوشی های دیجیتال پزشکی تولید می شود که علاوه بر عمل سمع دارای امکاناتی مانند تنظیم شدت صدا، ضبط صدا، گرفتن صدای ریه و قلب با هم یا به صورت تفکیک شده می باشد‌. ارزش گوشی پزشکی علاوه بر کیفیت بالای آن به کاربرد هایی هم که دارد بستگی دارد و هر چه کاربرد گوشی پزشکی هم بالاتر برود، ارزش آن هم افزایش پیدا می کند‌.

شایع ترین جنسی که در ساخت گوشی های پزشکی استفاده می شود، آلومینیوم می باشد ولی مناسب ترین جنس برای ساخت این گوشی ها استیل است، چون وزن زیادی که دارد به قفسه سینه بیمار چسبیده می شود. در واقع چسبیده شدن محکم تر گوشی به قفسه سینه بیمار باعث می گردد، با وضوح بیشتری صدا به گوش پزشک برسد.‌ قسمت بل گوشی مخروطی شکل است که با توجه به میزان عمق این ناحیه کارایی گوشی تغییر پیدا می کند و با افزایش عمق این بخش گوشی عملکرد گوشی بهبود می یابد‌.

اگر لوله هایی که به سر گوشی متصل شده اند، نازک باشند، باعث از بین رفتن صدا های با فرکانس پایین می شوند، بنابرین جنس آن ها باید به صورتی باشد که صدا را تقویت و نویزها را خنثی کنند که pvc مناسب ترین جنس برای آن ها می باشد. بلند یا کوتاه بودن این لوله ها به انتخاب پزشک بستگی دارد، چون از این موضوع انعکاس صدا ها هیچ تاثیری نمی پذیرند.‌ قسمتی از گوشی پزشکی که در گوش قرار می گیرد از جنس فلز یا پلاستیک سخت نباید باشد. برای این قسمت لاستیک نرم، مناسب ترین جنس است.

نگهداری و محافظت از گوشی پزشکی همانند هر وسیله دیگری مهم می باشد و با نگهداری درست از گوشی پزشکی می توانید طول عمر مفید آن را افزایش دهید.‌ گوشی پزشکی باید دارای یک پوشش مناسب باشد تا در هنگام افتادن از ارتفاع یا جا به جایی صدمه نبیند. برای افزایش عمر گوشی پزشکی می توانید از یکسری مواد تمیز کننده مخصوص استفاده کنید. این تمیز کننده ها باید به جنس گوشی پزشکی یا رنگ آن صدمه ای وارد نکنند.

قیمت گوشی پزشکی دیجی کالا

قیمت گوشی پزشکی دیجی کالا قیمت گوشی پزشکی در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا بسته به نوع برند، مدل، روش خرید و شرایط بازار متفاوت می باشد. علاوه بر این هر چه کارایی گوشی پزشکی بیشتر باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند. گوشی پزشکی دیجیتالی نسبت به گوشی پزشکی معمولی قیمت بیشتری دارد، چون میزان صدا را چندین برابر می کند. قانون عرضه و تقاضا هم یکی از عوامل مهم روی قیمت می باشد، بر اساس این قانون هر چه تقاضا افزایش یابد، قیمت هم بالا می رود و هر چه تقاضا کاهش یابد، قیمت هم کاهش پیدا می کند‌. کیفیت و جنس گوشی پزشکی هم روی قیمت تاثیر گذار می باشد و هر چه کیفیت گوشی افزایش یابد، قیمت آن هم بالا می رود‌.

گوشی پزشکی نی نی سایت

گوشی پزشکی نی نی سایت گوشی پزشکی دیجیتال دارای یک ویژگی مهم می باشد و آن این است که می تواند میزان صدای دریافتی را تقویت کند. گوشی های پزشکی آکوستیکی و مکانیکی، میزان تقویت صداها را 2 تا 5 برابر می کنند و به صورت مکانیکی تمام فرآیند دریافت، هدایت صدا و تقویت صدا انجام می دهند. گوشی های دیجیتالی می توانند به حدود چند ده برابر صدا را تقویت کنند، علاوه بر این بدون مشکل تضعیف، صدا را انتقال می دهند و طول تیوب هم بلند تر می کنند.

گوشی های دیجیتال می توانند از عمق بیشتر و با وضوح بالاتر دریافت صدا را انجام دهند، که این باعث می شود میزان کارایی گوشی پزشکی افزایش یابد. یکی از موارد استفاده از گوشی پزشکی تشخیص بیماری قلبی می باشد که پزشک می تواند با شنیدن صدا ها و صوت هایی که از قلب شنیده می شود می تواند برخی از بیماری های قلبی مانند دریچه قلب و بیمارهای مادر زادی را تشخیص دهد.

صدای قلب را می توانید از طریق دریچه ها و نقاط مربوط به آن ها تشخیص دهید، قلب هر فرد عادی 4 دریچه دارد. دو صدا از قلب شنیده می شود، صدای اول پوم و صدای دوم تاک می باشد و اگر صدایی غیر از این دو صدا شنیده شود، نشان دهنده ای عارضه های قلبی می باشد‌. گوشواره های لاستیکی که به گوش شما مهر و موم می شوند، کمک می کنند تا عملکرد صوتی گوشی های پزشکی افزایش یابد.

گوشی پزشکی مشکی دودی

گوشی پزشکی مشکی دودی گوشی پزشکی مشکی دودی در مدل های مختلفی تولید و به روش آنلاین عرضه می شود، به طوری که امکان تهیه آن برای تمام مشتریان سراسر کشور فراهم می شود و شما می توانید متنوع ترین طرح ها و مدل های گوشی پزشکی را مشاهده کنید و بهترین خرید را داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *