بادام

انواع درخت بادام:

قبل از اینکه زمستان پراکنده های خود را جمع کند و تصمیم به رفتن بگیرد، در جاده ها حرکت می کنیم.

درختان بادام که تقریباً در همه جای فلسطین پخش شده اند توجه ما را به خود جلب می کنند و در فصل گلدهی لباس های زیبای خود را با رنگ های مختلف می پوشند.

ما متعجب می شویم: “چرا رنگ های شکوفه بادام متفاوت است؟» پاسخ به سرعت متوجه ما می شود و می گوید: «شکوفه بادام تقریباً شبیه شکل اسبت، یک گل کوچک با پنج گلبرگ زردآلو، هلو، آلو، بادام و گیلاس، اما رنگ آن از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است.

گل بادام از همه گل‌های بادام بزرگ‌تر است گل بادام مامایی صادراتی که تمایز بین گونه‌ها را در مرحله گلدهی آسان می‌کند.

بعد از اینکه مغز بادام ها رشد کرد نزدیک می شویم اما نه به حد سختی، از اینجا مغز می چینیم و از آنجا مغز می گیریم، بعضی را شیرین و لذیذ و بعضی را تلخ و تلخ می چشیم.

ما سعی می کنیم شکل درخت، شکل میوه ها و یا حتی گل ها را بین بادام شیرین و تلخ تفاوت قائل شویم، بنابراین متوجه می شویم که آنها شبیه به نقطه فریب هستند.

بادام

علم می گوید بادام تلخ درختی است که میوه های آن سمی و طعم تلخی دارد، زیرا حاوی آمیگدالین فراوان و اسید هیدروژن سیانید است.

روغن بادام تلخ پس از حذف اسید سمی از آن در ساخت طعم دهنده های غذایی استفاده می شود و در تولید لوازم آرایشی، روغن های معطر و دارویی است.

در مورد بادام سبز “شیرین”، این نام را به این نام داده اند زیرا در مرحله قبل از رسیدن، زمانی که میوه ها مرطوب و نرم هستند و طعم ترش خوشمزه ای دارند، مصرف می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *