لوله

یک ساختار شبکه ای لوله ای جدید بر اساس ریزساختار لوله مانند طراحی شده است متفاوت از روش بهینه سازی پارامتر برای شبکه کلاسیک و روش طراحی شبکه فوق ساختار، این روش شبکه کلاسیک را بازسازی می کند تا از طراحی ساختار هندسی جدید پیچیده جلوگیری کند.

علاوه بر این، همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که شبکه دارای خواص مکانیکی قوی تری در عین سبک بودن است.

نتایج نشان می‌دهد که تحت کسر حجمی یکسان، تنش ساختار شبکه لوله نیوپایپ سایز 20 جدید بهبود یافته و تقویت‌شده تحت همان بار به ترتیب 14 تا 39 درصد کمتر از شبکه ستون است و تغییر شکل قانون مشابهی دارد.

لوله‌های جداره نازک برای اندازه‌گیری پارامترهای چقرمگی شکست که در لوله‌ها اهمیت حیاتی دارند، مناسب نیستند زیرا شکست ترک در لوله‌ها رایج‌ترین است.

لوله

آنها مناسب نیستند زیرا ساختن نمونه های استاندارد برای اندازه گیری چقرمگی شکست مانند نمونه های SENB یا CT از دیواره نازک لوله غیرممکن است.

تحقیقات زیادی متوجه این مشکل شده‌اند، اما تنها تعداد کمی راه‌حل جایگزین خوب و ارزان برای اندازه‌گیری چقرمگی شکست پیدا شده‌اند.

Gubeljak و Matvienko به اصطلاح نمونه لوله – حلقه ( PRS ) یا Pipe – Ring Notched Bend نمونه ( PRNB ) را پیشنهاد کردند.

به عنوان راه حل جایگزین برای نمونه SENB. تا به حال، فقط هندسه ایده آل نمونه PRS تجزیه و تحلیل شده است، بنابراین نمونه ای که از لوله واقعی بریده نشده است.اما از بشقاب ساخته شده است.

در این روش تنش های پسماند نادیده گرفته می شوند هدف از این کار برآورد تنش‌های پسماند حلقه در لوله‌های واقعی مورد استفاده در صنعت بویلر تولید شده با روش نورد گرم و لوله‌های بدون درز می‌باشد.

این نوع لوله ها فقط به صورت عادی تحویل داده می شوند، اما استرس نیز از بین نمی روند. بنابراین تنش‌های پسماند تیره‌ای در لوله‌ها وجود دارد که ناشی از تکنیک ساخت و همچنین خنک‌سازی ناهموار پس از فرآیند تولید است.

در این کار، تنش حلقه به عنوان بیشترین تنش برای لوله‌ها با دو روش تخمین زده می‌شود: روش حفاری افزایشی و روش تقسیم است.

اگرچه تنش‌های پسماند عامل فروریختن بسیاری از سازه‌ها هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *